דייט ראשוןהיכרויותמערכות יחסים

איך להתחיל שיחה שתוביל לדייט

בדרך כלל באתר אנחנו מתרכזים בפתרונות יצירתיים (יותר ופחות, אנחנו מנסים) להתנהלות בדייטים. כבר כתבנו על דרכים להימנע משתיקות מביכות בדייט ועל אפשרויות להפוך דייט יבשושי למהנה לשני הצדדים.

אבל, כמו שיודע כל מי שנכנס או נכנסת לעולם ההיכרויות, הדייט הוא לא השלב הראשון של ההיכרות. השלב הראשון של ההיכרות הוא זה שקורה רק בתוך אדם אחד. שלב ההתלבטות.

אם אתם ביישנים, או שרוצים לפתוח בשיחה ולא ידעים איך – אתם לא לבד! חשש מיצירת קשר עם אדם לא מוכר הוא תכונה שמאפיינת את מרבית האנשים.

יש משהו בלא מוכר שפשוט מפחיד – בין אם זה החשש מדחייה, או העובדה שאנחנו פשוט לא יודעים איך לגשת למצב. אדם חדש יכול להיות כמו ארץ שלא נחקרה – אנחנו עשויים להתמלא חשש ממה שנמצא בפנים.

איך להתחיל שיחה עם אדם חדש?

כדי לפתוח במערכת יחסים עם בן אדם או בת חווה שמעניינים אותנו, אין דרך אחרת אלא ליצור קשר בשיחה. נכון, העולם הדיגיטלי והמקוון שבו אנו חיים מאפשר לעשות את הדברים ממרחק, מהנוחות של חדרנו הקט. ועדיין, לפעמים אין טוב יותר מלראות מישהי ברחוב שנראית מעניינת ולהיות מסוגלים להחליף כמה מילים.

שיחה, ואפילו קצרה או קלה יכולה להיות אבן בנייה טובה להמשך הדרך, ובעיקר יכולה לשמש כדי לקבל מידע חשוב. אם ננווט את השיחה כמו שאנחנו רוצים, נוכל להשיג את התוצאות שאנחנו רוצים. גם השיחה הפשוטה ביותר מחביאה הזדמנויות רבות לחיזוק קשרים ולהצגה עצמית טובה.

7 הצעות לפתיחה בשיחה

אז, ראית את היצור המושלם מולך ברחוב. איך אפשר לעצור הכל ולפתוח בשיחה? יש הרבה דרכים שונות לעשות את זה, וכמובן לכל אופי ההתנהגות המתאימה שלו. אנחנו חושבים ש-7 ההצעות האלו יתאימו לכולם, מהביישנים ביותר שבחבורה ועד לאלו שזקוקים לקצת ריסון (כן, אתם שחושבים שלפתוח שיחה בקלישאות שחוקות, זה מכוון בדיוק אליכם).

הנה שבע דרכים לפתוח בשיחה עם אדם חדש שרוצים להכיר:

  1. התחילו במזג האוויר (או בספורט)
  2. הציעו מחמאה
  3. דברו על המקום או על האירוע
  4. בקשו טובה
  5. פתחו בבדיחה
  6. שתפו הבחנה בלתי מזיקה
  7. שאלו שאלה שקשורה בעקיפין לנושא הרצוי

דברו על מזג האוויר

לסמול טוק יש הרבה מתנגדים, אך הוא הדרך המושלמת לפתוח בדיאלוג לא מתחייב לשום נושא מוגדר. להתחיל שיחה בהתייחסות למזג האוויר, למשל, נותן לך הרבה נתיבים שאפשר לחקור בהמשך – אפשר להשתמש בהם אחר כך כדרך למעבר חלק לדיבור על המיקום הגיאוגרפי שלך, איך בעבר התגוררת באיזור אחר, איך יש לך ציפייה לשינוי העונות, וכן הלאה. משם, אפשר לקפוץ הלאה לנושא חדש לגמרי.

הציעו מחמאה

מחמאות הן דרך מצוינת לפתוח בשיחה, בגלל שהן מעניקות תשומת לב חיובית למי שמבקל אותן ישר על ההתחלה, מה שגורם לכם להתחבב עליהם ולגרום להם לשתף איתכם פעולה יותר במהלך השיחה – לא משנה לאן היא מובילה. כשאתם מחמיאים תהיו ספציפיים וכנים. תנו לאדם השני לדבר על המקור למחמאה, ואחרי שהנושא מוצה עד תום, תוכלו להמשיך הלאה כמעט בכל נושא קשור שתוכלו לחשוב עליו. מקבלי המחמאות שמולכם יהיו הרבה יותר פתוחים להאזין לכל דבר שתרצו לחלוק.

דברו על המקום או על האירוע

לדבר על האירוע שבו אתם נמצאים או על הסביבה הן גם דרכים מעולות לפתוח בשיחה שיכולה להצליח בכל מקום (ועם כל אחד). אם אתם באירוע חברה אתם יכולים לדבר על הקפה או על סידורי הישיבה. אם אתם במשרד, אפשר לדבר על השינויים בחדר המנוחה או על העבודות בחניון. זה לא משנה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה למצוא משהו מסביבכם שהשותפים שלכם לשיחה יוכלו גם להשתתף בו. זה ייצור חיבור סימפטי כמעט-מיידי, במיוחד אם יש לכם את אותה הרגשה בנושא. אז, תוכלו להחליף הילוך ולעבור לנושא חדש.

בקשו טובה

לבקש טובה מאדם אחר הוא טריק פסיכולוגי שהומצא (או תואר לראשונה) על ידי בנג'מין פרנקלין. מסיבה מוזרה שקשורה באבולוציה שלנו, כשמישהו עושה טובה לאדם אחר, זה יוצר חיבור מיידי עם אותו אדם, והופך אותם ליותר פתוחים לשמוע כל דבר שיש לך לומר. הטובה לא מוכרחה להיות מחווה ענקית או משהו מוזר – זה יכול להיות משהו פשוט כמו "אני יכולה ללוות ממך עט?" או "האם תוכל לומר לי איפה השירותים?"

פתחו בבדיחה

כולם אוהבים בדיחות אם סיפרת בדיחה חכמה ונקייה שגורמת לאדם השני לחייך יצרת מיד קשר של חיבה שיכול להחזיק למשך שיחה שלה. במקרה של בדיחות שתוכננו מראש, אפשר למצוא בקלות בדיחות שקשורות לנושא השיחה שתכננת ולהוביל לתוכן – זה יראה לא חשוב ויתן לך הזדמנות להוביל את הדיאלוג למחוז חפצך.

שתפו הבחנה בלתי מזיקה

כל הבחנה שהיא תעבוד כאן, אך מוטב למצוא משהו שקשור לנושא השיחה הרצוי שלך. כדאי להצביע על דבר מה ולשאול את השותף שלך לשיחה לדעה שלהם בנושא – זה יכול להיות סימן מוזר על הרצפה או פיסת חדשות שהתפרסמה לאחרונה. ואז, אפשר להוסיף בהדרגה עוד חוטי שיחה שמצביעים לכיוון שרצית להוביל אליו.

שאלו שאלה שקשורה בעקיפין לנושא הרצוי

אנשים משתתפים בשיחה באופן הטוב ביותר כששואלים אותם שאלות ספציפיות. במקום לנסות לפתוח את השיחה ישר בנושא שבחרת לדבר עליו, אפשר לשאול שאלה קשורה כדי להכין את השותפים לשיחה שלך לקראת השאלה ולעזור להם לשתחרר לפניה. לדוגמה, אם רצית לדבר על הספר שהתכוונת לפרסם בקרוב, ניתן לשאול משהו כמו, "האם קראת ספרים טובים לאחרונה?", ואז בהדרגה לעבור לדבר על הספר שלך.

לסיכום

מרגע שהתחלת בשיחה שיש לה פוטנציאל להוביל לכל כיוון אפשרי, כל מה שעומד בינך לבין הנושא הרצוי שלך הוא סדרה מכוונת של שאלות ותשובות. זאת דרך מסובכת לומר שכל מה שצריך לעשות הוא להישאר בתוך השיחה מספיק זמן כדי לעבור בהדרגה ולציג את הנושאים שרצית לחקור.

חשוב לזכור – המפתח להוביל בהצלחה את השיחה למקום שרצית הוא לעשות זאת בעדינות – נסות בכוח להכריח את נושא השיחה למקום שלך הוא משהו שיכול לדחות כל אדם. שווה להתאמן בכך באופן קבוע, בסוך זה נעשה קל ומהיר.

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close