דייט ראשון

חוששים משתיקה מביכה? 5 נושאי שיחה מצוינים

אחד הדברים הכי מביכים בדייט ראשון הוא השתיקה המביכה, השתיקה המאיימת הזו שעלולה להטביע את הדייט ולהרוג אותו לגמרי. אבל אל דאגה, יש לכך פיתרון: להגיע מוכנים מראש עם כמה שאלות!

עדיף לא להתקיל וגם לא לשאול שאלות קשות מדי, כמו "מה הפדיחה הכי גדולה שקרתה לך בחיים", שתגרום לאדם השני להתחיל לשקוע המחשבות, וגם לא שאלות עמוקות מדי, כמו "מה החרטה הכי גדולה שלך". היינו נמנעים גם משאלות סופר-רגילות, כמו "מה התחביבים שלך?" או "איך המשפחה שלך?" נסו ללכת על שאלות קלילות וזורמות ואפילו משעשעות, וכן כאלו שיביאו פתח לגלגול השיחה ולמעבר לנושאים אחרים.

אל תדאגו, אתם לא צריכים לשבור את הראש – דאגנו לכם ל5 שאלות שיעשו את העבודה!

אם היית יכול/ה לבחור בכל קריירה, במה היית בוחר/ת?

השאלה הזו תגרום לכם להכיר את הדייט מכיוון אחר, וקצת להכנס לעולם החלומות והשאיפות מבלי להכנס לשאלה המשמימה "מה החלום שלך" .השאלה הזו יכולה להתפתח לנושאים אחרים, כמו ילדות, מה רציתם להיות כשהייתם קטנים, איך מה שאתם עושים עכשיו קשור – או לא קשור – לרצונות שלכם, ולקחת אתכם למקום עמוק אבל לא רגשי מדי.

באילו סדרות את/ה צופה?

לפעמים לא צריך נושא מתוסבך מדי – שאלה פשוטה כל כך כמו מה הדבר האחרון שראית בנטפליקס תעשה את העבודה מצוין. סדרות וסרטים הם נושא קליל ונחמד לדייט ראשון, ויעזרו לכם להבין אם השיחה זורמת, ואפילו אם יש לכם תחומי עניין דומים בתחומים תרבותיים. משם השיחה יכולה להתגלגל להרבה במקומות אחרים.

מה הדבר הכי ספונטני שעשית?

לכולנו יש סיפורים משוגעים וחוויות בלתי נשכחות שעברנו במהלך השנים, והם בדרך כלל הנושאים שהכי כיף לדבר עליהם. שאלה כזאת כנראה תגרום לניצוץ בעיניים של הדייט שלכם, ואתם תזכו לשמוע סיפור הרפתקני מהדייט הפוטנציאלי (ולקוות שזאת לא עוד חוויה רגילה מדרום אמריקה, כמובן…), ולהכיר מפן אחר, מהנה וקליל.

אם יכלת לקנות כרטיס טיסה לכל מקום בעולם, לאן זה יהיה?

גם השאלה הזו יכולה להביא לפרונט את הזווית הקלילה, הספונטנית וההרפתקנית. שאלה כזאת כנראה תתפתח לנושאים כמו טיולים בארץ ובחו"ל, מקומות שאהבתם ופחות, ולתת לכם פתח לראות אם אתם רואים את העולם בצורה דומה או שונה לחלוטין. לדעתנו, טיולים הם ללא ספק חלק מהותי בחיים שלנו, ולכן זה נושא שטוב לברר כבר בדייטים הראשונים!

מה את/ה עושה בסופי שבוע?

יכול להיות שזו שאלה בנאלית מדי, אבל לדעתנו היא אומרת המון. סופי שבוע זה הזמן העיקרי שלנו מחוץ לעבודה, ומעניין לשמוע מה הדייט שלכם עושה במהלך היומיים האלו – השלמת שעות שינה ונטפליקס? בילוי אינסופי בים ובמסעדות? אולי דווקא הקדשת זמן למשפחה, או דווקא לתחביב זנוח? מעבר לזה שתכירו קצת יותר טוב את הצד השני, השאלה הזו יכולה להוביל לשאלות נוספות הקשורות למשפחה, לחברים ולתחביבים, וכך להזרים את השיחה.

אם הנושאים האלו לא הצליחו, אולי זה סימן די ברור שאתם לא meant to be, שאין זרימה בשיחות ביניכם ואולי פשוט אין כימיה – וזה גם בסדר!

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close