דייט ראשוןהיכרויותמערכות יחסים

רוצים להיות דייט טוב? הכירו את הקואצ'ר של הדייטים

בשביל רובנו, עולם הדייטים הוא מקום קצת מלחיץ. לעמוד מול בן אדם חדש ולהכיר אותו הוא לא הבחירה הראשונה לבילוי של מרביתנו. לנהל שיחה קלה ומתעניינת עם אדם שמעולם לא ראינו לפני כן הוא חוויה מעט לא נעימה בשביל הרבה מאיתנו. המצוקה הטבעית הזאת הולידה מקצוע חדש – מאמן (קואצ'ר) לדייטים. אלו אנשים שמכינים אותנו לדייטים, החל משלב בחירת הבגדים ועד להליכה המשותפת בחזרה. אם ראיתם את הסרט הי'ץ', מדובר במשהו מהסוג הזה, אבל לא בהכרח.

  1. מי צריך את זה
  2. איך תדעו אם אתם צריכים קואצ'ר לדייטים
  3. היתרונות והחסרונות של אימון לדייטים
  4. פתרונות אחרים
  5. הפרדוקס של להיות "טוב" בדייטים

מי צריך את זה?

למאמנים לדייטים יצא שם רע, ולא תמיד ברור למה. מן הצד שני, אפשר לראות את הצורך בהם תכף ומיד. לא כולנו נולדנו עם אופי של עובדי משאבי אנוש ויכולים לנהל שיחה קלילה ומתעניינת עם אנשים שרק עכשיו נכנסו לחיינו. הכנה לדייט עשויה לעזור למי שזו חוויה חדשה בשבילו.

בתי ספר לדייטים קיימים כבר בכמה צורות אפילו במדינתנו הקטנה. לגברים שבחבורה, אימון ליצירת קשר עם בת זוג לא מתחיל רק בדייט, אלא ביצירת הקשר הראשון. אין מה לעשות, אנחנו חברה שמרנית וגברים הם עדיין אלו שיוצרים לרוב את הקשר עם בנות המין היפה. השיחה הראשונית הזאת היא מאורע שיכול להיות טראומטי לגברים רבים וכזה שמרחיק אותם מעולם ההיכרויות לזמן רב. בתי ספר ומאמנים מתמקדים בתרגול החלק הראשוני ובהובלה לדייט המיוחל.

מאמנים לדייטים עצמם קצת קשה יותר למצוא בארץ, ונראה שבנקודה זו לאינטרנט יש פתרון. הרב "מומחים לדייטים" בהגדרתם צצו ברשת האינטרנט בשנים האחרונות, והם שמחים לחלק מעצותיהם לכל גולש. העצות יכולות לנוע מעצות איך להתלהבש לחוקי כיצד להתנהג. בבלוגים של קואצ'רים אינטרנטיים כמו Evan Marc Katz תמצאו עצות רבות לגבי התנהגות בדייטים וגם על זוגיות באופן כללי. החסרונות של מומחים ברשת הוא שהם לא יכולים בדרך כלל לבחון כיצד אתם מתנהגים אישית ולהציע תיקונים ממוקדים בשבילכם.

איך תדעו האם אתם צריכים מאמן דייטים

סביר להניח שאם הגעתם עד לכאן אתם מתלבטים בעצמכם האם אתם זקוקים לשירותיהם של מאמן או מאמנת לדייטים. עצם השאלה כבר נותן לכם חלק מהתשובה. כולנו תמיד יכולים להשתפר קצת בכל תחום ואם אנחנו חושבים על כך, כנראה שהגיע הזמן להשקיע בכיוון.

אימון של אחד-על-אחד עם קואצ'ר וגם אימון קבוצתי כמו של בית ספר לדייטים יכול להעניק לכם ביטחון עצמי רב לפני היציאה לדייטים נוספים. לפעמים החוויה של דייטים שלא התרחשו בדיוק כפי שחשבתם יכולה לדכדך. לפעמים מקור חיצוני שדואג לכם בצורה אובייקטיבית הוא בדיוק המקום לקבל את העידוד הנדרש בשביל להמשיך.

היתרונות והחסרונות

היתרונות של מאמנים לדייטים הם ברורות. לרבים מאיתנו כל התחום הוא טריטוריה לא מוכרת. החל מיצירת הקשר, דרך הדייטים עצמם ועד לאיך להתנהג ולהתנהל בזוגיות. אצל קואצ'רים תוכלו לקבל תשובות מאנשים בעלי ניסיון רב בתחום. תוכלו ללמוד מהטעויות שהם עשו.

בנוסף, תוכלו לפגוש אנשים חדשים שחולקים את אותן תחושות שלכם. והרי כל העולם הזה עוסק בלהכיר אנשים חדשים, כך שלפעמים הכנה לדייטים היא צעד נוסף לכיוון גדילה אישית. גדילה שלא רק שתהפוך אתכם למושכים יותר עבור הדייט שלכם, היא תהפוך אתכם לאנשים עצמאים וחזקים יותר.

החסרונות של אימון לדייטים משתנות ותלויות בסוג הקואצ'ינג שאתם לוקחים. אם בחרתם בקואצ'ינג שמתרכז רק בחלק הראשון של הקשר – של פנייה לבן/ בת הזוג – כפי שעושים בתי ספר רבים, בעצם תתרכזו רק בחלק הראשון והמהיר ביותר של הקשר. בתי ספר כאלו מלמדים איך "לשבור את הקרח" ההתחלתי אבל לא הרבה מעבר אליו. חיסרון נוסף הוא שלפעמים בתי ספר שכאלה משמשים כמשענת להסרת הלחץ ויכול להיווצר מצב שבו אנו תולים בהם את כל הלחצים והתקוות שלנו עד שאנחנו לא רואים מה נכון וטוב ועובד עבורנו ומה לא מוצלח.

אם בחרתם בייעוץ בדרך העשה-זאת-בעצמך, דרך האינטרנט, אתם יכולים להחמיץ את ההזדמנות לפידבק מן הסביבה שלכם שיכולה לזהות דברים חשובים ולהציע הצעות בהתאם. חבל לקחת עצה לא מדויקת ולנסות במשך תקופה ארוכה התנהגות שלא עובדת, רק כי לא היה מישהו לעזור.

פתרונות אחרים

לפעמים, היועצים הכי טובים הם האנשים שכבר קרובים אלינו. בסופו של דבר, המערכת הזאת נוצרה כולה בשבילנו. דייטים הם המקום שלנו לבחור מה טוב עבורינו. לכן, החברים הקרובים שלנו, שכבר מכירים אותנו, יכולים לייעץ לנו כיצד לפעול ומה כדאי לנו לעשות. ומעל לכל, כדאי לנצל את החוויה כולה כדי להקשיב לליבנו. לא מוכרחים לקחת כל עצה או לצאת לכל דייט. לפעמים מומלץ לנסות דברים בעצמנו, רק כדי לראות אם הם עובדים. וכמובן, הגישה הבריאה ביותר היא לקחת את כל החוויה כדרך לצבור סיפורים והנאה.

הפרדוקס של להיות "טוב" בדייט

מאחורי כל היועצים לדייטים ולבתי ספר מיוחדים יש בעיה פנימית. מה זה בכלל אומר להיות טוב בדייט? האם זה אומר שמי שישב איתנו יאזין לכל מה שנספר? משונה לחשוב על זה, אבל אחת הסיבות שלשמה נוצר עולם הדייטים הוא כדי שנוכל להפסיק לצאת יותר לדייטים… כל הרעיון שלשמו אנחנו יוצאים לפגוש אנשים חדשים הוא כדי שהם יפסיקו להיות חדשים עם הזמן. כדי שנמצא מישהו או מישהי שנרצה לגלות יותר עליהם.

בתי ספר שמלמדים כיצד להצליח בדייטים הם טובים כל עוד הם מתרכזים בבהמשך הדרך ולא רק בפגישה עצמה. הפרדוקס הוא, שאם אדם נחשב טוב לדייטים, סימן שהוא יוצא להרבה מהם. אבל מי שיוצא להרבה דייטים הוא גם מי שלא מוצא לעולם אף קשר רציני ולא משתמש בפגישה למטרה שהיא נועדה לה.

השורה התחתונה

אנחנו ממליצים שגם אם אתם בוחרים להעלות את הביטחון העצמי או לזכות בעידוד דרך יועצים וקואצ'רים למיניהם, תזכרו כל הזמן את הסיבה שבגללה אתם עושים זאת. ומעל לכל, זיכרו שאתם אלו שמנהלים את העניינים ולכן הבחירה שלכם תמיד להנות.

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close