דייט ראשון

שאלת השאלות: מי צריך לשלם בדייט ראשון?

שאלה ישנה נושנה שאף פעם לא יוצאת מהאופנה – מי צריך לשלם בדייט ראשון? הגבר, חצי-חצי, או אולי פשוט מי שיזם את הדייט? בתכלס, יש סיבה למה זו שאלה שאין לה תשובה – כי באמת אין לה כזאת. כל אחד צריך לעשות מה שהוא חושב, ואין פה "נכון" או "לא נכון", שכן מדובר לחלוטין על אזור אפור. המאמר הבא יציג את הגישות השונות.

גישה מסורתית: הבחור צריך לשלם

הגישה המסורתית הקלאסית היא שהבחור משלם. אולי זה מרגיש קצת מטופש, עתיק, ישן ופטריאכלי, אבל גם בעולם שהוא פמיניסטי ומוצף בנשים עצמאיות וחזקות, זה לא אומר שהן לא אוהבות גישה ג'נטלמנית.

גישה נטירלית: חצי-חצי

הגישה ה"ניטרלית" היא גישת החצי-חצי, כאשר הבחורה מוציאה את הארנק ולא רק מתכוונת לשלם על עצמה – אלא באמת עושה את זה. כך או כך, אם את בחורה – אל תוציאי את הארנק רק בשביל "הקטע". אם הבחור מציע לשלם, מצוין, אבל אם הוא בסדר עם חצי-חצי – את צריכה לשלם בכיף, ולא לעשות פרצוף.

גישה חדשנית: מי שיזם את הדייט, צריך לשלם

לפי גישה אחרת, אם אתם יזמתם את הדייט – אתם צריכים להוציא את הארנק, זכר, נקבה או אחר. זה אומר שכדאי לבחור במקום שמתאים לתקציב שלכם, כמו מסעדה קלילה או בר לא יקר.

הגישה התכלסית

אם תשאלו אותנו, הגישה הכי טובה היא לזרום עם הדייט. אם הדייט עבר מעולה, אבל אתה כגבר מתעקש לשלם את החשבון המלא והיא כאישה מתעקשת לשלם את חלקה – אין צורך להתנגד לה נחרצות, להתעקש כדי "לצאת גבר" ולעשות מזה סיפור שלם שעשוי לחבל באופציה לדייט הבא. בעולם של היום, נשים רבות רוצות להרגיש שוות, ולא מרגישות צורך שגבר ישלם. מצד שני, אם הדייט לא עבר חלק, וכגבר אתה לא רואה את עצמך מגיע לדייט הבא – זה סביר לחלוטין לא לרצות לשלם את כל החשבון, ולהתחלק חצי-חצי.

היינו ממליצים לשני הצדדים להוציא את הארנק, ללכת על גישת ה"חצי-חצי" אבל לזרום משם על האפשרויות האחרות.

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close